Stomatologiczna turystyka medyczna

Systematycznie rośnie liczba cudzoziemców, którzy nasz kraj odwiedzają przede wszystkim po to, aby skorzystać ze stojących na bardzo wysokim poziomie usług medycznych.

Okazuje się przy tym, że szczególnym zainteresowaniem z jej strony cieszą się nie tylko gabinety chirurgów plastycznych, ale również te, które prowadzą dentyści. Szacuje się, że ponad dziesięć procent turystów medycznych trafiających do naszego kraju decyduje się na podróż do Polski właśnie po to, aby poprawić stan swojego uzębienia. Liczba ma prawo imponować, choć nadal można uznać, że nie jest wcale aż tak duża, jak wskazywałyby na to możliwości.

Nasz kraj ciągle jednak nie inwestuje w promowanie tego rodzaju rozwiązania, a już na pewno nie robi tego w sposób zorganizowany. Polska nie znajduje się nawet w rankingu 20 najbardziej istotnych dostawców usług medycznych dla klientów z zagranicy, choć wskazywałby na to jej potencjał.

lekarze stomatolodzy w PolsceTu duże znaczenie ma brak specjalnych certyfikatów, które byłyby potwierdzeniem wysokiej jakości usług medycznych w szpitalu. W naszym kraju ich znaczenie nie jest duże, za granicą podchodzi się jednak do nich z dużym uznaniem. Jest o co walczyć już choćby dlatego, że koszty usług stomatologicznych są wyjątkowo niskie w porównaniu z tym, co proponują inne państwa.