chirurgia plastyczna w Polsce

Na liście specjalności, które cieszą się największym powodzeniem wśród turystów medycznych, już od dłuższego czasu prym wiedzie chirurgia plastyczna. Upodobały ją sobie zwłaszcza Niemki i Szwajcarki, choć budzi ona zainteresowanie również wśród mieszkanek Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Zdecydowana większość lekarzy podkreśla, że wśród najczęściej poszukiwanych zabiegów dominują te, które prowadzą zarówno do zwiększenia, jak i zmniejszenia piersi. Trudno zresztą dziwić się, że wiążą się one tak często z turystyką medyczną. W Wielkiej Brytanii taki zabieg kosztuje około 20 tysięcy złotych, w USA – nawet 30 tysięcy, a w naszym kraju wystarczająca może okazać się kwota 8 tysięcy złotych.

powiększanie piersi w polsceOczywiście, nie jest to jedyny zabieg, który cieszy się zainteresowaniem. Nie mniej popularna okazuje się być liposukcja, korekcja uszu, nosa i powiek oraz lifting twarzy. Liposukcja dźwiękowa kosztuje w naszym kraju około 2 tysiące złotych, liposukcja brzucha jest o tysiąc złotych droższa, choć cena tego ostatniego zabiegu może wzrosnąć nawet do siedmiu tysięcy.

Sporym powodzeniem cieszy się też plastyka brzucha, która w Polsce potrafi być nawet o połowę tańsza niż w innych krajach unijnych. Placówki medyczne zajmujące się zabiegami z zakresu chirurgii plastycznej możemy dziś znaleźć w niemal każdym polskim mieście. Największą popularnością cieszą się jednak te, które ulokowane są w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach oraz Gdańsku.

Okazuje się przy tym, że choć to chirurgia plastyczna króluje wśród osób zainteresowanych turystyką medyczną w Polsce, pola nie ustępuje jej również ortopedia. Ta interesuje nie tylko Niemców i Brytyjczyków, ale również Amerykanów, Szwedów, a nawet Rosjan. Pacjenci z zagranicy interesują się przede wszystkim wymianą stawów kolanowych i biodrowych. Duże znaczenie ma dla nich doświadczenie i specjalizacja polskich lekarzy, ponownie możemy jednak usłyszeć o tym, że nasz kraj jest postrzegany jako atrakcyjny cenowo.

zabiegi oropedyczne w PolsceWśród operacji ortopedycznych często wymienia się również te, które wykonuje się na ręce, pacjenci liczą więc na pomoc w kontuzjach łokcia oraz nadgarstka. W Polsce w przystępnej cenie można też wykonać operację stopy oraz stawu skokowego. Kolejną branżą, która zyskuje na nowym trendzie są domy sanatoryjne w modzie są bowiem wyjazdy rehabilitacyjne.