najpopularniejsze zabiegi - medycyna turystyczna

Wśród ośrodków turystyki medycznej na świecie, Polska jest poważną konkurencją. Już w tej chwili liczba turystów gotowych poddać się zabiegom medycznym w naszym kraju jest bardzo duża, a jest szansa, że każdego roku jeszcze będzie się zwiększać. Co sprawia, że nasze kliniki tak sobie upodobali zagraniczni pacjenci?

Nowoczesne kliniki mają doskonały sprzęt, ich personel posiada niezbędne doświadczenie, a do tego posługuje się językami obcymi. A do tego ceny zabiegów w Polsce są znacznie niższe niż w innych krajach Europy Zachodniej, nie mówiąc już o cenach w Stanach Zjednoczonych.

Do cieszących się największym zainteresowaniem zagranicznych pacjentów należą zabiegi stomatologiczne. Na drugim miejscu plasują się zabiegi wykonywane w klinikach plastycznych. Cudzoziemcy zainteresowani są również zabiegami z zakresu kardiochirurgii, okulistyki, ortopedii, zabiegami rehabilitacyjnymi i medycyną estetyczną. Wśród zabiegów o największej popularności zajmują zabiegi wykonywane przez polskich stomatologów.

Największą grupę osób zainteresowanych zabiegami stomatologicznymi stanowią mieszkańcy Wielkiej Brytanii. Dużą grupę stanowią również nasi zachodni sąsiedzi. Nie brakuje także Rosjan, Skandynawów, mieszkańców Islandii i Serbii. Mieszkańcy tych krajów przyjeżdżają do Polski nie tylko na leczenie zębów, korzystają także z możliwości wszczepiania implantów.

zabiego stomatologiczne w PolsceJak w przypadku innych usług medycznych, na popularność usług stomatologiczno-implantacyjnych wpływa wykształcenie personelu i ceny. Wstawianie implantów kosztuje w wielu przypadkach w polskich klinikach niemal połowę tego, co zagraniczni pacjenci zapłacą w swoich rodzimych krajach. Wysoka jakość, doskonale wykształcony personel, znajomość języków obcych, niskie ceny – to magnesy przyciągające zagranicznych pacjentów do polskich klinik i gabinetów lekarskich.

Jakość usług polskich placówek medycznych jest tak wysoka, że większość z zagranicznych pacjentów nie ogranicza się tylko do jednej wizyty, większość z nich powraca. Co więcej, zwiększa się liczba zagranicznych pacjentów odwiedzających nasz kraj po raz pierwszy. Pojawiają się wśród nich nie tylko mieszkańcy Europy Zachodniej, Wielkiej Brytanii i USA, ale także mieszkańcy Japonii.