turystyka medyczna

Turystykę medyczną definiujemy jako wyjeżdżanie za granice kraju, aby uzyskać pomoc medyczną. Wzrost popularności medycznej turystyki przyciągnął między innymi uwagę polityków, naukowców czy mediów.

Pierwotnie ten termin oznaczał podróż pacjentów z krajów mniej rozwiniętych do bardziej rozwiniętych, by tam uzyskać pomoc medyczną, której w swoim kraju nie będą mogli oczekiwać. Jednak obecnie sytuacja się już mocno zmieniła i zobaczyć możemy masy ludzi podróżujących do innych krajów nawet mniej rozwiniętych, by uzyskać pomoc medyczną.

Okazuje się bowiem, że w takich krajach jakość pomocy stoi na bardzo wysokim poziomie, ale ceny są zdecydowanie niższe. Turystyka medyczna rozwija się obecnie w takim kierunku również dlatego, że jest coraz większy dostęp do tanich lotów, a marketing internetowych jest coraz lepszy. Podróżni mogą po przejściu potrzebnych zabiegów także zwiedzić ten kraj, do którego się udali i skorzystać z turystki ogólnej. Oprócz tego często osoby takie zatrzymują się w hotelach SPA i tam korzystają również z dodatkowych zabiegów.

turystyka medycznaNa całym świecie turystyka medyczna rozwija się perfekcyjnie i wykonuje się w tym zakresie wiele miliardów różnych zabiegów. Warto zauważyć, że rynek turystyki medycznej w naszym kraju doceniony jest już na arenie całego świata. A w następnych latach można przypuszczać, że ta popularność cały czas będzie rosła. Dla osoby, która jest zainteresowana pomocą medyczną z naszego kraju ważna jest niska cena i rosnąca jakość realizowanych usług.