turystyka medyczna

Medyczna turystyka to podróż za granicę kraju, gdzie się mieszka, by uzyskać pomoc medyczną. Jeśli chodzi o turystykę uzdrowiskową to będą to podróże do SPA. Słowo pochodzi od określenia "Zdrowie przez Wodę" z języka łacińskiego. W czasach starożytnych już podróżowano do gorących oraz zimnych źródeł, aby otrzymywać lekarstwa na chorobę.

Współcześnie woda używana jest już do leczenia różnych zaburzeń zdrowotnych. Stowarzyszenie SPA definiuje to miejsce jako element poświęcony ogólnemu dobremu samopoczuciu przez nowoczesne usługi, które będą gwarantować odmłodzenie umysłu, ciała i ducha i działają rozpieszczająco na ciało i pielęgnująco na umysł.

W czasie wakacji oczywiście wizyty w SPA są szczególnie popularne. Rośnie systematycznie także świadomość co do korzyści, jakie płynąć mogą ze zdrowego odżywiania, ćwiczeń czy nowoczesnych zabiegów estetycznych. Jeśli ktoś chce uzyskać dobre samopoczucie, to coraz częściej decyduje się na podróżne do innego kraju, by odwiedzić SPA.

orodki SPA w PolsceRównież u nas systematycznie rośnie liczba takich ośrodków. Coraz częściej pojawiają się jakieś ośrodki specjalistyczne takie jak spa romantyczne, zdrowotne czy spa pomagające w walce ze stresem. Poza tym takie spa starają się przyciągać większą liczbę odwiedzających przez to, że do swojej oferty starają się wprowadzać zróżnicowane programy zdrowotne służące odnowie biologicznej. Cały czas promuje się również alternatywne metody leczenia, programy fitness i zabiegu odchudzające czy diety oczyszczające. Można powiedzieć, że rozwój takich miejsc jest coraz szybszy i coraz bardziej zauważalny w naszym kraju, z czego korzystają zagraniczni turyści.