czymjest turystyka medyczna

 

Turystyka medyczna to coraz częściej występujące zjawisko, również w Polsce. Ten rodzaj rekreacji polega na podróży w atrakcyjne pod względem uzdrowiskowym miejsce.

Co ciekawe, wyróżnia się kilka rodzajów wyjazdów rodzinne oraz indywidualne. Głównym celem medycznych turystów jest zaś chęć poprawy stanu zdrowia, specjalistyczna opieka medyczna, rehabilitacja lub skorzystanie z oferty SPA&Wellness.

Turystyka medyczna to niezwykłe połączenie dwóch z najbardziej prężnie rozwijających się dziedzin gospodarki kraju. Dzieje się tak za sprawą ciągłych inwestycji specjalistycznych klinik w profesjonalny sprzęt, poziom oferowanych usług oraz w wykwalifikowaną kadrę. Jednakże, najczęściej pacjenci podróżują w celach wykonania zabiegów, które w rodzimych krajach są albo niedostępne, albo bardzo kosztowne. Nierzadko na przeszkodzie do wykonania zabiegu stoi długi czas oczekiwania, długotrwała diagnostyka.

wyjazd za granicę po zdrowieDlatego też pacjenci zza granic kraju bardzo często decydują się na małoinwazyjne leczenie, którego cena jest konkurencyjna jak na europejskie standardy. Na atrakcyjny wizerunek polskiej turystyki medycznej wpływa wspomniana już kadra, którą charakteryzuje indywidualne podejście do pacjenta i jego bliskich, pomoc w organizacji pobytu, co jest wspaniałą alternatywą dla połączenia celów zdrowotnych z rekreacyjnymi.