korzyści turystyki medycznej

Turystyka medyczna rozwija się bardzo szybko i prężnie. Wraz ze wzrostem liczby zagranicznych pacjentów również jakość usług świadczonych przez szpitale i kliniki stale się poprawia.

Coraz częściej szpitale, które przyjmują dużą ilość pacjentów z zagranicy inwestują w nowoczesny sprzęt, wzrasta także jakość opieki i warunki pobytowe w szpitalach. Ale to jeszcze nie wszystkie korzyści płynące z rozwoju turystyki medycznej.

W wielu krajach powstają biura turystyczne, które organizują tylko i wyłącznie pobyty o charakterze medyczno-turystycznym. Rozwój turystyki medycznej wiąże się więc z tworzeniem wielu nowych miejsc pracy. Naprzeciw oczekiwaniom osób korzystających z turystyki medycznej wychodzą właściciele domów wczasowych, pensjonatów i hotele. Wiele z nich proponuje osobom przyjeżdżającym na leczenie lub na rehabilitację specjalne zniżki.

zalety turystyki medycznej dla PolskiW rankingu państw europejskich, które odwiedza najwięcej zagranicznych pacjentów Polska uplasowała się na czwartym miejscu. Nie jest to miejsce złe, ale zawsze warto awansować choć o jedną pozycję wyżej. Potrzebna jest jednak do tego przede wszystkim promocja usług medycznych i rehabilitacyjnych w naszym kraju.

Powinniśmy wzorować się tutaj na innych krajach, które mają duże doświadczenie w promowaniu turystyki medycznej. Przykład możemy brać z Singapuru i Malezji. Państwa te to potentaci, jeśli chodzi o liczbę zagranicznych pacjentów. Z usług medycznych w tych krajach korzysta ogromna liczba pacjentów z zagranicy.